UAB "Aš keliauju"

Kerinti Kretos sala

Graikija

Kviečiame pažinti didžiausią Graikijos salą – Kretą ir aplankyti net 54 įvairiausias vietas! Salos istorija apipinta graikų mitologija, bet norime pasiūlyti ne tik istorines vietas – jas papildo jaukūs tradiciniai kaimeliai, gamtos ozės, žavūs paplūdimiai. O maisto mylėtojus išmanus audiogidas kviečia degustacijai į alyvuogių ūkius bei vynines.

Kelionės į Kretą dažnai piešia galvoje tokį kraštovaizdį: vingiuotas, vietomis siaurokas, kelias, pakrantės panoramos, kviečiančios pagauti gerą „selfį“, vietinės tavernos, siūlančios išgerti frappe ar paragauti autentiško maisto – tai dalykai, nulemiantys lėtą keliavimo tempą.  

Kreta – didžiausia sala Dodekaneso salyne, todėl atstumas nuo rytinės iki vakarinės pakrantės čia nemažas. Populiari frazė, keliaujant po šią Graikijos salą: „atstumas Kretoje matuojamas ne kilometrais, o valandomis“. Jei atostogaujate rytinėje salos dalyje, o norite pamatyti vakarinę, teks užsisakyti papildomą nakvynę vakarinėje dalyje (ir atvirkščiai).  

Jei sala patiks, kad spėtumėte viską pamatyti, galėsite į šią salą grįžti kad ir kasmet, nes kelionės į Kretą iš Lietuvos organizuojamos kiekvieną atostogų sezoną. Lankytinos vietos Kretoje lauks Herakliono, Retimno, Chanijos senamiesčiuose, kurių skirtinga architektūra. Nepagailėkite laiko Herakliono archeologiniam muziejui, kuris modernus ir turtingas savo eksponatų kolekcija. Tiesą sakant, nuo jo  ir reikėtų pradėti pažintį su Kreta. Nes tada bus įdomu keliauti po salos archeologines vietas, kur buvo rasti šie muziejaus eksponatai. Kitas vertas dėmesio – tai Kretos istorijos muziejus: nedidelis, bet informatyvus su jaukiu vidiniu kiemeliu kavos puodeliui. O toliau kelionė Kretoje galėtų tęstis pro alyvmedžių giraites, po vaizdingus miestelius, sustojant alyvuogių aliejaus, medaus ar vyno ūkiuose, aplankant vienuolynus,  gražius paplūdimius. Patirkite, ragaukite, kolekcionuokite įspūdžius Graikijos salose, Kretoje ir Rode!

Maršruto autorė: Inesa Daujotienė. Informaciją kopijuoti, platinti be autorės sutikimo draudžiama.

Išklausykite kelių pasakojimų iš šio audiogido

Retimno miesto istorija
00:00 / 00:00
Retimno miesto istorija
Janyčarų mečetė
00:00 / 00:00
Janyčarų mečetė
Knoso rūmų legenda
00:00 / 00:00
Knoso rūmų legenda

Išskirtinės vietos

Vai paplūdimys
Vai paplūdimys
Skrydlof gatvė
Skrydlof gatvė
Sitija miestelis
Sitija miestelis

Panašūs audiogidai

Kerinti Kretos sala
Kerinti Kretos sala